Hudebn obor Literrne-dramatick obor Tanecn obor Vtvarn obor

Koncerty a představení v lednu a únoru 2017

Srdečně vás zveme na koncerty a představení, které se budou konat v průběhu ledna a února 2016. Začátek je vždy v 18:30, pokud není uvedeno jinak. Vstup na koncerty a představení je volný.

Adventní koncert v kostele Svatého Václava

obrázek - Adventní koncert v kostele Svatého Václava

Komorní orchestr Mladí muzikanti pod vedením dirigenta Františka Staňka a symfonický orchestr Eso s dirigentem Ladislavem Glaserem se představily společně se sólisty Janem Švecem, Marií Smejkalovou, Karolínou Turkovou a Markem Tylečkem 18. prosince 2016 na koncertě v bohnickém kostele svatého Václava. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na podporu pacientů Psychiatrické nemocnice Bohnice.

Podzimní koncert v Music City

obrázek - Podzimní koncert v Music City

Žáci, kteří se vzdělávají ve hře na bicí nástroje ve třídě pana učitele Václava Zimy a ve hře na baskytaru ve třídě pana učitele Jana Plášila se představili 12. prosince 2016 ve vysočanském klubu Music City. O dobrou náladu se postarala rovněž školní rocková skupina Krabí plíseň.

ESO v Bratislavě

obrázek - ESO v Bratislavě

Symfonický orchestr ESO navštívil ve dnech 2. – 4. prosince 2016 Bratislavu. Zde za velkého zájmu publika vystoupil na společném koncertě s žáky a učiteli bratislavské ZUŠ Jozefa Kresánka na koncertě v sále Vysoké školy múzických umění.

Zahajovací koncert pěveckých sborů 2016

obrázek - Zahajovací koncert pěveckých sborů 2016

Pěvecké sbory Kuřátka, Sýkorky, Skřivánci a Slavíčci se v pátek 2. prosince 2016 představily pod vedením sbormistryně Alice Stavělové a za klavírní spolupráce Magdy Šírkové na koncertě ve společenském sále kulturního domu Ládvi.

Koncert učitelů 2016

obrázek - Koncert učitelů 2016

Učitelé školy se představili 29. Listopadu 2016 v Sále Martinů Hudební fakulty AMU. V podání pedagogů Ladislava Glasera, Vjačeslava Grochovského, Veroniky Hádkové, Lucie Chmelařové, Roberta Kapra, Lucie Libichové, Hany Pacákové, Petra Peremského, Jany Táborské, Lucie Valčové, Kateřiny Valkovičové Pirochové a jejich hostů Jana Hádka a Felixe Slováčka ml. Zazněly skladby Johannese Brahmse, Franze Dopplera, Ennio Morriconeho, Francise Poulence, Erika Satie, Josefa Sukaa dalších autorů.

Výstava Můj Karel IV

obrázek - Můj Karel IV

Žáci výtvarného oboru naší školy se prezentovali v rámci výstavy Můj Karel IV pořádané u příležitosti 700. výročí narození tohoto panovníka v Sále architektů Staroměstské radnice. Výstava se koná pod záštitou radní hlavního města Prahy Ing. Mgr. Ireny Ropkkové od 11. do 29. listopadu 2016.

Koncerty a představení v listopadu a prosinci 2016

Srdečně vás zveme na koncerty a představení, které se budou konat v průběhu listopadu a prosince 2016. Začátek je vždy v 18:30, pokud není uvedeno jinak. Vstup na koncerty a představení je volný s výjimkou koncertu učitelů, na který můžete zakoupit vstupenky  od 1. listopadu 2016 v kanceláři školy.

Nové stanovy KPŠ

Klub přátel Základní umělecké školy v Praze 8 prochází v současné době transformací ve spolek, ve smyslu ustanovení zákona č. 89/2012 Sb. (Občanský zákoník). Součástí tohoto procesu je i přijetí nových stanov, o kterém budou hlasovat členové KPŠ na členské schůzi konané dne 1. listopadu 2016 od 18:00 hodin v sále školy. Návrh nových stanov je obsažen v příloze tohoto článku.

Úhrada nájemného za hudební nastroje

Máte-li zapůjčen hudební nástroj ze školních sbírek dovolujeme si vás informovat, že nájemné za I. pololetí školního roku 2016/2017 je možné uhradit v hotovosti v kanceláři školy v době od 3. 10. 2016 do 31. 10. 2016 s výjimkou dnů, které připadají na prázdniny a státní svátky.

Stránky

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer